Roche İlaç - UNICEF işbirliği

UNICEF’in çocuk gelişimine yönelik yürüttüğü kampanyalara 9 yıldır verdiğimiz destek devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen bilinçlenme temalı çeşitli yarışma ve sergiler büyük başarı sağlayan projelerimiz arasında yer alıyor. Roche Türkiye olarak, UNICEF’e destek vermek amacıyla, her yıl 14 Mart Tıp Bayramı’nda çalışanlar arasında UNICEF’in yürüttüğü kampanyaya farkındalığın artırılması amacıyla çalışanlarımızın çocuklarını da dahil ederek resim festivali düzenliyoruz.

Proje kapsamında, çalışanlarımızın çocukları, 2009 yılında “Çocuk Gözüyle Mikroplar”, 2010 yılında “Çocuk Gözüyle Doktor”, 2011 yılında “Geleceğin Yıldızı Sensin! Ne Olmak İstersin?”, 2012 yılında “Geleceği hayal et!”​, ​2013 yılında “Çocuk Hakları Senin Hakların” ve 2014 yılında “Eklem Hastası Çocuklar İçin Dilekler” konulu resim festivallerine ​katıldı.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi’ne verdiğimiz desteğin 9​. yılında düzenlenen resim festivali ile Roche ailesinin 5 -10 yaş arasındaki 29 çocuğu festivale güzel resimleriyle renk kattı. Geleceğimizi temsil eden çocuklarımız resim festivali öncesinde keyifli ve aynı zamanda konuyla ilgili eğitici bir atölye çalışmasına katıldılar.